بنام خدا و با سلام خوش آمدید..

سلام

امروزه دنیا، دنیای اطلاعات و دانش است اما اطلاعات و دانش های غیر کاربردی و غیرموثر!
بله واقعیت تلخی است اما هر چه باشد واقعیت است، بسیاری از ما، میتوانیم در زمینه هر چیزی ساعتها حرف بزنیم و اظهار نظر کنیم و دانش خود را به رخ دیگران بکشیم، اما در عمل ودر زندگی فردی و اجتماعی خود، هیچ نشانی از نتیجه این دانش و آگاهی وجود ندارد!

اینکه دانش و آگاهی تبدیل به مهارت شود، و این مهارت نیز در زندگی فردی، شغلی و روابط اجتماعی ما وارد گردد، قسمت با اهمیت مسئولیت ماست که متاسفانه مورد غفلت و بی توجهی قرارگرفته و دقیقا همین موضوع باعث افت کیفیت زندگی یکایک ما گردیده است.

هر یک از ما خیلی بهتر از اینکه اکنون هستیم، میتوانیم باشیم ولی متاسفانه برای این بهتر شدن، هیچ کاری جز صبر نمیکنیم!
صبر صفت بسیار ارزشمند و کاربردی است ، اما نه در جاییکه فرصتها به سرعت از دست میروند و سرمایه عمرمان، در گذر زمان، کاهش می یابد.
اینجا بجای صبر باید تعجیل کرد، بجای استراحت باید کوشش کرد، بجای غر زدن باید اندیشید، بجای ایستادن باید پیش رفت و بجای منتظر ماندن باید به استقبال پیشرفت و موفقیت و بالندگی هرچه بیشتر رفت.

من اینگونه هستم که میبینید، اما آنگونه که باید باشم نیستم!
شما هم مانند من هستید، همه مثل هم!

من هنوز به آنچه باید بشوم نرسیده ام، این قابل پذیرش نیست، مگر آنکه در مسیر صحیح رسیدن در حال پیشروی باشم.
یعنی باید بدانم به کجا میخواهم برسم و برای رسیدن به آن آگاهانه فکر و برنامه ریزی کرده باشم و در این راه قدم برداشته و باز هم بردارم و بردارم و بردارم، تا به مقصد ومقصود برسم!
(البته با تلاش و تمرکز، با پایداری و پشتکار، با امید و انگیزه)

دوستان تقریبا همه ما، اینطور هستیم، به ندرت کسی را میبینم که با حالت بهترین خود فاصله کمی داشته یا رسیده باشد، اما بسیار زیاد میبینم کسانی را که به تحول و کارایی، به بالندگی و تکامل به چشم رویا و آرزویی دور و دست نایافتنی، نگاه میکنند و برخی هم با حسرت چشم از آن برداشته اند!

در حالی که تحقق این هدف ارزشمند و دست یافتن به این آرزوی دست یافتنی، راحتتر و شدنی تر از آن چیزیست که غالبا تصور میکنند.

برخاستن، بیدار شدن، آگاهانه رفتار کردن، مفید بودن، پویا و یادگیرنده بودن، به پیش رفتن، هدف داشتن، سرزنده و دل زنده بودن، نه تنها غیر ممکن و ناشدنی نیست، بلکه برای کسانیکه انگیزه کافی دارند، حتی مشکل هم نیست، البته ره پیمودن در مسیر تکامل و بالندگی سختی هایی دارد و تلاشهایی را میطلبد، اما بسیاری از این سختی ها برای شما که میدانید هر یک از آنها شما را به هدف ارزشمندتان نزدیکتر میکند نه تنها ناراحت کننده نیست، بلکه نشاط آفرین و دلگرم کننده نیز هست، چرا که میدانید این سختی ها، نشان از این دارد که شما هستید، و این بودن را به بودنی ارزشمند و بامعنا تبدیل خواهید کرد.

برای تحقق این هدف ارزشمند و رویای صادق، کسب دانش و تبدیل کردن آن به مهارت، و بکار بردن بجا و شایسته آن مهارت در زمان مناسب، یگانه راه است که در یک کلام به آن آموزش میگویند، چقدر با معناست این کلام جاویدان بزرگترین پیامبرخدا، که : در طلب علم باش، از کودکی تا هنگام مرگ.

و حالا من برای آموختن و آموزش دادن علوم مفید و کاربردی، که باعث رشد و توسعه در زندگی فردی، خانوادگی، شغلی و حتی اجتماعی مان شود، اعلام آمادگی میکنم.

برای هماهنگی از قسمت ارتباط با ما استفاده نمایید.

البته پیشنهاد میکنم قبل از آن، موضوعات و محتوای رایگان سایت را که به همه شما مهارت آموزان ارجمند تقدیم کرده ام، مطالعه فرمایید.

در پناه خدا

حمیدخدری

15اردیبهشت98

 

 

 

این پست دارای 2 نظر است

 1. سلام
  جالب بود
  موفق باشید.

  1. علیک سلام
   از توجه شما ممنونم
   در پناه خدا

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو